Filip Renč se na tomto místě dozvěděl o tragické smrti maminky.

Filip Renč se na tomto místě dozvěděl o tragické smrti maminky. Michaela Feuereislová

Ani plakat nemohl: Filipu Renčovi zemřela maminka. Miloval jsem ji, říká

4. srpna 2013 9:57

Filip Renč (53) má za sebou největší projekt své kariéry, když mu Česká televize svěřila režii Sanitky 2, pokračování slavného seriálu Jiřího Adamce. Nejenže vůbec nešlo o lehký úkol, navíc musel zapomenout na vlastní bolest, když se při natáčení dozvěděl, že zemřela jeho matka.

„Točili jsme na Homolce a v Motole, po práci jsem zase jezdil za svou mámou do jiné nemocnice. Jednoho dne právě na tomhle parkovišti v areálu České televize jsem se během natáčení dozvěděl, že zemřela. Nemohl jsem udělat nic jiného, než poděkovat za zprávu, vypnout telefon a jít pracovat,“ krčí rameny Renč, podle kterého při přípravě Sanitky 2 zesnulo hodně příbuzných lidí ze štábu.

„Dáša Havlová byla velmi statečná po té situaci, co nastala s panem Havlem. I já jsem byl ale statečný. Mámu jsem měl strašně rád. Musel jsem se na to vykašlat, ráno vstát v pět, jít do práce a vůbec to neřešit. Ještě doteď to v sobě nemám srovnané. Ale zachránila mě práce. Natáčení je pro mě droga, a tak jsem si nemohl dovolit podlehnout ani negativním, ani pozitivním emocím. V tomhle jsem pragmatický profík. Sorry,“ vyznal se v rozhovoru pro Super.cz Renč.

Tomu se práce odrazila i v intimním životě – jak Super.cz již informoval, přišel o vztah. „Moje soukromí je naprosto v troskách,“ přiznal nám. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků