Měl by takto ustrojený Suchoň moderovat Sportovní noviny?

Měl by takto ustrojený Suchoň moderovat Sportovní noviny? Foto: RunTour

Takhle ho v televizi neuvidíte: Sladký sporťák sundal sako a kravatu a natlačil se do elastanu

2. srpna 2013 18:59

V případě Petra Suchoně (28) se jistě nedá říct, že by „kovářova kobyla chodila bosa“. I když to na první pohled zas tak nevypadá, tak je moderátorem Sportovních novin tělem i duší. Když dostal nabídku stát se v průběhu závodu RunTour na liberecké etapě trasérem nevidomého Vlastíka, bez váhání souhlasil a oblékl žlutý dres průvodce zrakově postižených. A to přitom šlo  o jednu z nejtěžších tratí oblíbeného běžeckého seriálu.

Překonat deset kilometrů je náročné samo o sobě. A co teprve, když ji chce závodník uběhnout po boku nevidomého a sám přitom trpí zdravotními neduhy? „Ještě jsme se neviděli, ale mám z něj strašný strach, protože prý je to super běžec,“ bál se setkání se svým „svěřencem“ sporťák.

Obavy byly ale zbytečné, jak se ukázalo hned po příjezdu nevidomého Vlastíka 
do Lidových sadů. Oba běžci si od první chvíle padli náramně do noty a po pár minutách už sdíleli nejen svou zálibu pro sport, ale i smysl pro humor. A ten neztráceli ani na trati, 
i když byly okamžiky, kdy jim do smíchu zrovna nebylo. To když zakopli a letěli k zemi. Pro jednoho z nich byl střet se zemí o to horší, protože se jednalo o pád do neznáma.

„Bylo to hodně náročné. Člověk musí pořád předvídat, začít najednou vnímat věci, které jinak bere automaticky, protože je vidí. Vážím si toho, že mi dal Vlastík svou důvěru, a to hned dvakrát. Poprvé na startu a podruhé po tom nešťastném zakopnutí,“ svěřil se v cíli Petr, jemuž vzápětí oponoval Vlastík: „Petr byl výborný trasér, věřím, že kdybychom měli víc času na trénink, zvládli bychom to i bez toho malého zaváhání. I tak mu ale děkuji, bylo to pro mě příjemně a smysluplně strávené odpoledne.“ 

Jiří Čeladník , Super.cz