Amálka Jiřiny Jiráskové je nyní nejsmutnějším psem na světě.

Amálka Jiřiny Jiráskové je nyní nejsmutnějším psem na světě. Michaela Feuereislová

Jiřinko, kde jsi? Žalem šílená fenka Jiráskové zoufale hledá svou paničku

Tříletá fenka francouzského buldočka Amálka smutní. Milovaná společnice včera zesnulé národní legendy Jiřiny Jiráskové (✝81) krátce po smrti své paničky do světa posílala tak žalostné a utrápené pohledy, až z toho bolí u srdce. Podívejte se do fotogalerie na fotky psí slečny, kterou navždy opustila její Jiřinka!

Po celé včerejší odpoledne se z bytu Jiráskové na pražských Vinohradech ozýval zoufalý štěkot psí holčičky, která přišla o svou nejmilovanější bytost. Patrně vycítila, že s její paničkou se stalo něco vážného. Vždyť s jejími ostatky byla v jednom bytě až do večera.

V jednu chvíli, když přijela kriminálka, aby ověřila, zda na smrti herečky nemá podíl třetí osoba, musela i ona za dveře, a tak ji jedna z ošetřovatelek vzala na chodbu a později i vyvenčit. V pohledu, který Amálka vysílala, byl opravdu obrovsky hluboký žal.

O psího sirotka nyní bude pečlivě postaráno. Jirásková tušila, že se blíží její konec, a tak se se svou kamarádkou a ošetřovatelkou Janičkou domluvila, že si vezme Amálku do péče. O její venčení se v poslední době, kdy herečka již nemohla chodit, starala střídavě i přítelkyně Alenka.

„S Alenkou se střídáme v hlídání a vždy, když jedna z nás odchází z domova, tak Amálka smutně leží u dveří a stýská se jí," řekla Novinkám Jirásková před dvěma lety s tím, že s Amálkou je nepřetržitě a rozdělí je buď jen práce, nebo časté hospitalizace Jiráskové v nemocnici. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků