Linda Evans v roli Krystle Carrington.

Linda Evans v roli Krystle Carrington. Foto: Super.cz/Profimedia

Poznali byste ji? Koukněte, jak se podepsal čas na krásné Krystle Carrington ze seriálu Dynastie

Milovníci seriálů si jistě vzpomenou na legendární soap operu Dynastie, která se začala točit nedlouho po úspěchu konkurenčního Dallasu. Odehrává se rovněž v prostředí zámožné rodiny věnující se ropnému byznysu a o nečekané zápletky není nouze. Jednou z hlavních postav byla i Krystle Carrington, kterou v letech 1981 - 1989 ztvárnila herečka Linda Evans (70).

‚Klaďaska‘ Krystle hrála manželku magnáta Blakea Carringtona (Blake Forsythe) a musela se vyrovnat s mnohými příkořími, které jí připravila Blakeova seriálová exmanželka Alexis (Joan Collins). Jak ale Linda Evans vypadá dnes a jaký byl její život po Dynastii?

Zatímco tvář Joan Collins (79) je dosud známá a herečka jako by před dvaceti lety přestala stárnout, na Lindě se přibývající roky přeci jen projevily o něco znatelněji. Evans se díky Dynastii dostala v 80. letech na vrchol slávy. Tato role jí ale přinesla nejen světový věhlas, ale také Zlatý glóbus a několik dalších hereckých ocenění. Evans se pravidelně umisťovala v žebříčcích nejkrásnějších žen Ameriky a odvážila se dokonce pózovat i pro Playboy. Po Dynastii se už Evans herectví věnovala spíše svátečně a raději se začala zajímat o ochranu životního prostředí a zdravý životní styl. Napsala také knihu o zdravém stárnutí Recipes for Life (Recepty pro život).

V osobním životě Linda příliš štěstí neměla. Je bezdětná a obě její manželství nevyšla. První s filmovým producentem Johnem Derekem skončilo po šesti letech, když Lindu opustil kvůli od něj o 30 let mladší modelce a herečce Bo Derek. Podruhé se Linda vdávala za Stana Hermana, s nímž se rozvedla po pěti letech. Následně několik let chodila s řeckým muzikantem Yannim, jejich vztah skončil v roce 1998. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků