Monika Marešová odpočívá v bazénu.

Monika Marešová odpočívá v bazénu. Foto: Power Plate

Efektní fyzikální pokus: Marešová ukázala, že silikony ve vodě nadnášejí

1. července 2013 10:54

Přestože je Monika Marešová (43) téměř dva roky po operaci kolene, které si zranila při lyžování, stále ji trápí bolesti. Po operaci má sníženou hybnost, nemůže nohu v koleni plně natáhnout ani plně pokrčit. Proto se sama snaží noze celkově ulevovat, a to se později může projevit i v problémech se zády. Aby se tomu předešlo, je důležité pravidelně a správně cvičit a zařazovat především cvičení pro stabilizaci kolene na nestabilních plošinách. Proto se na doporučení trenéra rozhodla rehabilitovat na speciální vibrační plošině.

„Na tomto stroji cvičím už pár měsíců a nejen, že mi pomáhá k lepší stabilitě křížového vazu, ale také mi skvěle zpevnil postavu. Můj trenér Vítek dokáže člověka motivovat a musím uznat, že jsem nikdy tak dlouho jako s ním pravidelně u cvičení nevydržela“, říká Monika Marešová.

Známý trenér osobností Vít Živný, který trénuje třeba i Adélu Gondíkovou (45), s Monikou trénuje dvakrát až třikrát týdně. „Opravdu se snaží a výsledky jsou vidět. Co se týká kolene, tak stabilita při tréninku je již poměrně dobrá," říká trenér. Monika nemá času nazbyt, protože se musí starat o své dva syny, a tak i v tomto ohledu jí cvičení na plošině vyhovuje, protože je časově nenáročné. Stačí cvičit dvacet až třicet minut dvakrát nebo třikrát týdně.

Čas od času si ale manželka a matka synů Leoše Mareše najde čas na odpočinek. My jsme ji načapali zrovna ve chvíli, když v relaxační zóně fitness centra odpočívala v bazénu a ve vířivce. „Když mi zbývá čas, zajdu si po tréninku do bazénu nebo teď v létě na terasu zrelaxovat,“ dodává Monika. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků