Kate Middleton

Kate Middleton Profimedia.cz

Kate Middleton zřejmě královnou nikdy nebude. Známe důvod

Vévodkyně Catherine z Cambridge (39) zřejmě nebude nikdy královnou. Ani když se její manžel princ William (39) stane králem, ona titul královny zřejmě nezíská. Usilují o to poslanci britského parlamentu v čele s Johnem Hemmingem. Podle nového zákona by se manželé a manželky králů a královen mohli představovat pouze jako princové a princezny choti.

Titul princ choť má dnes i Philip, manžel vládnoucí královny Alžběty II. Po ní zřejmě usedne na trůn její syn, princ Charles, jenž se stane králem. Jeho manželka, vévodkyně z Cornwallu, bude ale maximálně princeznou chotí, nikdy ne královnou. A stejný osud čeká původem neurozenou Kate Middleton, která se stala sňatkem s princem Williamem šlechtičnou s titulem vévodkyně. Až bude William králem, ona zřejmě bude maximálně princeznou chotí.

Manželky vládnoucích králů byly vždy královnou chotí, ale manželé královen neměli nárok na žádný titul, proto je vévoda z Edinburghu, manžel královny Alžběty II., znám jako princ choť, nikoli jako král.

Britský parlament změnil také zákon týkající se následnictví trůnu. Synové králů a královen měli vždy přednost před staršími sestrami. To teď skončí. Prvorozený potomek prince Williama usedne na trůn bez ohledu na pohlaví. 

Famous


Časová osa článků