Ladislav Frej prožil první klidné Vánoce po smrti Galatíkové

Ladislav Frej (69), manžel Věry Galatíkové (†68), jež 21. prosince 2007 podlehla rakovině plic, prožil poprvé od její smrti klidné a pohodové Vánoce. "Strávil jsem je s přítelkyní v hotýlku mimo Prahu. A tentokrát již nebyly tak emotivní jako dříve," řekl Novinkám Frej.

Frej již dva roky prožívá lásku k paní Gábince. A nemusí se za nic stydět. Vždyť sama Galatíková mu před svým skonem kladla na srdce, aby si našel partnerku. Povýšit Gábinku na svou manželku se však nechystá.

"Tato otázka není na pořadu dne. Neuvažujeme o tom," tvrdí doposud čtyřikrát ženatý muž, který ztvárnil mladého doktora Karla Sovu v seriálu Nemocnice na kraji města. Před rokem na přelomu roku odpočíval na Kanárských ostrovech, tentokrát však zahraniční dovolenou musel vynechat.

"Čtrnáctého ledna máme s Hanou Maciuchovou a Jaromírem Medunou ve vinohradském divadle premiéru hry Tanec smrti Augusta Strinberga. Denně zkoušíme, velmi nás to naplňuje, s blížícím se datem premiéry však pociťuji čím dál tím větší vnitřní neklid. Neumím totiž role sekat jak Baťa cvičky. S postavou vždy pracuji až do derniéry," vysvětlil Novinkám Ladislav Frej.

Kromě divadla se stále věnuje i dabingu. V něm ho nejvíce proslavilo namluvení šéfinspektora Toma Barnabyho v seriálu Vraždy v Midsomeru. "Nezdá se to, ale tu práci děláme již dvanáctým rokem. Nyní mám v ruce osm dalších dílů. Těším se," konstatoval herec.

Do povědomí diváků se dostal i jako patolog v novodobém českém detektivním seriálu Kriminálka Anděl. "Ještě se neví jistě, zda budeme točit další díly. Nova se ještě nerozhodla," prozradil.

V průběhu minulého roku byl několik dlouhých týdnů uvězněn na lůžku. Trápil ho zánět srdečního svalu po prodělaném zápalu plic.

"Zdraví je naštěstí již v pořádku. V únoru mám ale týden dovolené, a tak uvažuji, že pojedu do lázní v Jáchymově. Bolí mě velmi všechny klouby v těle, tak se chci dát do pořádku," dodává populární herec Ladislav Frej na závěr.

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků