Dva Číňané vydrželi stát dvě hodiny v hromadě ledu

Touha některých lidí po tvorbě rekordů je nezlomná. Mezi takové však patří Číňané Čchen Kche-cchaj (52) a Ťin Sung-chao (54). Ti kvůli zapsání do knihy rekordů vydrželi v nádobě s ledem v plavkách po dobu neuvěřitelných dvou hodin.

Oba odvážlivci byli v průhledných nádobách zasypáni ledem až po krk. Mladší z dvojice vydržel v nádobě 118 minut, starší pak o dvě minuty více. Mladšího Čchena Kche-cchaje se lékaři rozhodli z nádoby vytáhnout poté, co mu příliš spadla tělní teplota. To jeho druh dokonce během svého výkonu stihl napsat krasopisem ódu na vládnoucí komunistickou stranu

"Jsem v pořádku, jsem v pořádku," zvládl říci starší z dvojice v momentu, kdy byl vytahován z ledu. Tělo měl přitom jasně červené. Dvojice pochází kousek od hranic se Sibiří, kde v zimě běžně klesají teploty až k minus 40 stupňům.

Oba muži zvládli překonat předchozí rekord, který stanovil dříve v tomto týdnu 51letý Holanďan Wim Hof v Hong Kongu. Tomu tak zůstal aspoň jeden jiný rekord. Zaběhl totiž nejrychlejší půlmaraton naboso ve sněhu.

Jakub Kynčl 


Časová osa článků