Herec Dušan Cinkota byl odsouzen k osmi letům vězení.

Herec Dušan Cinkota byl odsouzen k osmi letům vězení. Foto: Braňo Konečný

Po slovenském herci, který byl odsouzen za drogy, se slehla zem: Hledá ho policie i rodina

Odsouzený slovenský herec Dušan Cinkota (42) zmizel. Soud ho před týdnem odsoudil k osmiletému trestu za drogový zločin, k výkonu trestu však nenastoupil a hledá ho policie.

Policisté ho hledali v Banské Bystrici, kde má Cinkota trvalé bydliště, a prověřují i další adresy. „Na policii byl doručen příkaz k dodání na výkon trestu,“ uvedla policejní mluvčí Mária Faltániová. Není vyloučeno, že herec utekl do zahraničí.

Cinkota se soudního přelíčení nezúčastnil, tudíž nemohl být odveden do vězení přímo ze soudu. K výkonu trestu mohl nastoupit sám, to však neučinil a zmizel. Nezvedá mobil a nic o něm neví jeho manželka, ani jeho matka.

Kolegům se zdá osmiletý trest nepřiměřený. Herec Andrej Hryc spustil petici, v níž umělci žádají prezidenta Ivana Gašparoviče, aby Cinkotovi udělil milost. Pod žádostí je kromě Hryce podepsaný také například Ladislav Chudík. Počet podpisů už přesáhl 13 tisíc. „Žádná žádost o milost pro Dušana Cinkotu prezidentovi republiky nebyla doručena. Pokud se tak stane, kancelář prezidenta Slovenské republiky se bude touto žádostí zabývat,“ uvedl mluvčí hlavy státu Marek Trubač. 

Ivan Vilček , Super.cz


Časová osa článků