Lucie Vondráčková a Petr Kolář nazpívali vánoční duet.

Ježíšek se blíží: Poslechněte si vánoční duet Lucie Vondráčkové a Petra Koláře

5. prosince 2012 12:53

Předčasný vánoční dárek nadělili hudebním fanouškům pětinásobná stříbrná slavice Lucie Vondráčková (38) a šestinásobný stříbrný slavík Petr Kolář. Jedni z našich nejoblíbenějších českých zpěváků spojili energii a talent ve společné skladbě, která má šanci stát se hymnou letošních Vánoc. Poslechnout si ji nyní můžete i vy!

Nový duet Lucie Vondráčkové a Petra Koláře má název Vánoce bílý a vznikl pod křídly producenta a skladatele Viktora Dyka. Spolupráce tohoto zkušeného trojlístku nevznikla náhodou. Dlouhých sedm let se všichni tři potkávali během účinkování v muzikálu Excalibur.

„Tehdy jsem oběma jako Morgana pěkně zatápěla, tak jsem si je touhle magicky krásnou písničkou aspoň mohla udobřit,“ směje se Lucie Vondráčková. A skladatel Viktor Dyk k tomu dodává: „Neumím si představit lepší dva hlasy pro tuto píseň, než mají Lucka a Petr.“

Lucie Vondráčková a Petr Kolář se nepotkali poprvé ani v nahrávacím studiu. Kdysi už společnou píseň natočili, ta však byla připravená speciálně pro zábavný pořad televize Nova a jako nahrávka nikdy nevyšla.

Koneckonců ani novinku Vánoce bílý zatím hudební fandové na žádném albu nenajdou. To se však změní příští rok na jaře, kdy Lucie Vondráčková připravuje vydání nového alba a vánoční singl na něm nebude chybět. V současné době vzniká k písni Vánoce bílý také videoklip. 

Anna Veškrnová , Super.cz