Chcete být zatraceně sexy do plavek, rajcovně štíhlá? Pořiďte si kolo! Mrkněte na trendy vychytávky

„Být stále mlád, to bych si přál“, zpívá Karel Gott. Splnit se to může i vám. Zapomeňte na plastiku, kupte si kolo! Američtí vědci tvrdí, že lidé, kteří se pravidelně věnují cyklistice, mají stejnou kondici jako osoby o deset let mladší. Díky kolu můžete zhubnout, posílit svaly a vytvarovat si postavu do plavek. Stačí vybrat správný model a sexy »ohoz«.
Pro cyklistky – začátečnice

Pro cyklistky – začátečnice

Vybírat můžete mezi horskými a trekovými/crossovými koly. Pro cykloturistiku, lehký terén a silnici volte trekové kolo. Naopak horská kola jsou určena pro jízdu v terénu a na nezpevněném povrchu. Nehodí se ale na delší trasy po silnicích. Jednou z hvězd na trhu je dámské horské kolo Scott Contessa 640 navržené speciálně pro ženy. Model nabízí 24 převodů (3x8) a je vhodný pro začínající cyklistky.

Koupit
nyní na www.sportisimo.cz
Pro cyklisty – nováčky

Pro cyklisty – nováčky

U kola je třeba zvolit správnou velikost podle výšky postavy. Rám horského kola se vybírá vždy menší pro lepší ovladatelnost v terénu. Průměr kol je obvykle 26", mezi muži vyššího vzrůstu jsou oblíbená 29" kola. Horské kolo Head X-Shape I z kolekce 2013 uchvátí nejen skvělým provedením, ale i osazením. Má 27 převodů (3x9) a ocení ho každý začínající cyklista.

Koupit
nyní na www.sportisimo.cz
Sexy jízda bez potu

Sexy jízda bez potu

Při jízdě na kole nesmí chybět správné funkční oblečení, třeba dámský cyklistický dres Castelli Gisele Jersey s krátkým rukávem. Je z pružného, prodyšného a rychleschnoucího materiálu, který dobře odvádí tělesnou vlhkost. Nechybí reflexní prvky pro vyšší bezpečnost. Dres kopíruje postavu, nedře, nestudí a nepřekáží. Je totiž jako vaše druhá kůže.

Koupit
nyní na www.sportisimo.cz
Kalhoty pro pohodlí v sedle

Kalhoty pro pohodlí v sedle

Při jízdě na kole oceníte i kalhoty, které jsou opatřeny speciální vložkou pro příjemnější jízdu v sedle. Třeba cyklistickým kalhotám do pasu Castelli Gisele short nechybí dámská sedlová vložka KISS 3, revoluční »vynález« poskytující jedinečný komfort. Trojvrstvá konstrukce minimalizuje nárazy. Kalhoty jsou z pružného, prodyšného a rychleschnoucího materiálu, který dobře odvádí tělesnou vlhkost.

Koupit
nyní na www.sportisimo.cz
Bez helmy ani ránu

Bez helmy ani ránu

Zapomenout na přilbu při jízdě se nevyplácí! 75 % úmrtí cyklistů má totiž na svědomí zranění hlavy. Helma by měla na hlavě dobře a pevně sedět. Nikde nesmí tlačit, proto je třeba ji vyzkoušet. Různé typy se liší designem, doplňky i použitým materiálem. Novější technologie In mold nabízí pevné, avšak lehčí helmy. Takovou je i kvalitní cyklistická helma Scott Watu. Nabízí vysoký komfort, šestnáct ventilačních otvorů, odnímatelný štítek i síťku proti hmyzu.

Koupit
nyní na www.sportisimo.cz

Časová osa článků