Už nemá cenu lhát. Soud potvrdil, že Rychtář brutálně zmlátil svou exmanželku.

Už nemá cenu lhát. Soud potvrdil, že Rychtář brutálně zmlátil svou exmanželku. Foto: archiv Super.cz, Michaela Feuereislová

A je to černé na bílém! Soud potvrdil: Iveta Bartošová žije s nebezpečným násilníkem

Vymlouval se, zapíral, ale nikdo mu neuvěřil! Jak Super.cz před časem exkluzivně informoval jako první, přítel Ivety Bartošové (✝48) Josef Rychtář (63) měl zmlátit svou manželku tak, že měla tělo samou modřinu a skončila zraněná v nemocnici. Doteď šlo jen o údajné napadení (Rychtář se nepřiznal), avšak soud, který tuto trestní věc rozhodoval, dnes vydal rozsudek: vinen! Rychtář se skutečně měl dopustit trestného činu ublížení na zdraví tím, že brutálně napadl svou exmanželku, za což dostal desetiměsíční podmínku s ročním odkladem a Darině Nové (63) navíc musí zaplatit odškodné.

Jak už je u Rychtáře zvykem, přestože mu hrozilo vězení natvrdo, k soudu se nedostavil a na místě ho neomluvil ani právník, protože se také nedostavil. „Vypovídala Darina Nová, její syn Josef Rychtář mladší a policista, který na místě napadení zasahoval. Všichni jednoznačně hovořili proti obžalovanému,“ dozvěděli jsme se od zdroje ze soudní síně.

Rozhodující vliv na verdikt soudu měl soudní znalec z oboru zdravotnictví. „Jednoznačně prokázal, že zranění si nemohla poškozená způsobit v žádném případě sama nebo pádem, jak se snažil vymlouvat obžalovaný. Podle znalce zranění způsobila jiná osoba,“ říká zdroj.

A co na odsouzení exmanžela říká sama Nová? „Všichni měli velice korektní a profesionální přístup. Už v soudní síni jsem se vzdala možnosti odvolat se, zatímco podle mých informací Josef Rychtář se odvolávat bude. S verdiktem soudu jsem spokojena. Nešlo mi o to dostat ho za mříže, ale dát najevo, že nikdo by se neměl bát ozvat se, když je mu ubližováno,“ řekla Super.cz Nová, která nadále žije s bývalým mužem v rodinném domě v Říčanech a neustále musí čelit jeho pokusům o opětovné sblížení.

Cifru, kterou jí musí Rychtář zaplatit coby odškodnění za zdravotní újmu, nechtěla zveřejňovat. „Jde o částku podle tabulek. Nic převratného. Mohla jsem žádat více, ale o peníze mi v žádném případě nešlo. Šlo o princip. Nikdo se na nikom beztrestně nesmí dopouštět násilí,“ dodala Nová. Podle našich zpravodajů šlo o částku v jednotkách tisíců korun.

Proti Rychtářovi je v současnosti vedeno další trestní řízení ve věci nebezpečného vyhrožování exmanželce, její kamarádce a také právničce

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků