Pavel Vondruška je po operaci. Už se usmívá, říká jeho bratr

5. ledna 2011 10:10

Cimrmanolog Pavel Vondruška (85), kterého si diváci nejvíce pamatují coby tajemníka JZD z trilogie Slunce, seno..., se po hrůzném pádu z pódia Stavovského divadla do orchestřiště probral z umělého spánku. "Už mě poznává a komunikuje," sdělil Novinkám jeho bratr Miloš Vondruška.

Lékaři pacienta hned po příjmu uvedli do umělého spánku. "Na Silvestra byl ale již při vědomí. Od té doby se jeho stav lepší," říká Miloš Vondruška

V tisku se objevily zprávy, že bývalá opora Žižkovského divadla Járy Cimrmana utrpěla po úraze frakturu lebky a krvácela do mozku. To jeho nejbližší příbuzný odmítá.

"Ani jedno z toho nebyla pravda. Vyšetření počítačovou tomografií krvácení mimochodem vyloučilo. Bratr ve skutečnosti prodělal zranění obličejového oblouku. Jde o kost pod okem. Má za sebou operaci a prakticky se mu to již zahojilo. Špatně se mu mluvilo, ale nyní se mnou normálně hovoří.

Následky zranění rychle pomíjejí. Už mě poznává a povídáme si," prozradil o tři roky mladší bratr zraněného herce. Na otázku, zda úraz nezanechá na jeho sourozenci doživotní následky, ale prý v tuto chvíli ještě nikdo nedokáže odpovědět.

David Zápal , Super.cz