Marcheline Bertrand s Jonem Voightem v roce 1973.

Marcheline Bertrand s Jonem Voightem v roce 1973. Profimedia.cz

Vzpomínka na nádhernou maminku Angeliny Jolie, která před šesti lety podlehla rakovině

16. května 2013 9:17

Angelina Jolie (43) snad neměla ani na výběr, jakým směrem se bude ubírat její profesní život. Narodila se totiž do herecké rodiny. Jejím otcem je držitel Oscara Jon Voight (74) a maminkou byla Marcheline Bertrand, která se později věnovala filmové produkci a rovněž byla aktivní na poli charitativní činnosti. Její život bohužel vyhasl příliš brzy, v pouhých 56 letech podlehla rakovině vaječníků. Aby podobný osud nestihl i Angelinu, které hrozila rakovina prsu, odhodlala se k odvážnému kroku - jejich preventivnímu odstranění.

Marcheline Bertrand si brala Jona Voighta v prosinci 1971 a měli spolu dvě děti. Kromě slavnější Angeliny ještě o dva roky staršího Jamese Havena (40), jenž je rovněž hercem. Jejich rodiče se ale po pěti letech odloučili, důvodem byly četné nevěry manžela. Po dalších dvou letech došlo k rozvodu, který se táhl další dva roky. Bertrand poté našla lásku ve filmaři a dokumentaristovi Billu Dayi, s nímž žila jedenáct let, ale nikdy se nevzali. Posledním mužem v jejím životě byl muzikant a aktivista John Trudell.

Rakovině vaječníků podlehla Bertrand začátkem roku 2007 v losangeleské nemocnici poté, co s ní osm let vytrvale bojovala. Jolie se proto rozhodla čelit osudu a co nejvíce minimalizovat riziko propuknutí rakoviny i u sebe. Šance, že se nemoc projeví i u ní, byla totiž děsivě vysoká. Na stejnou nemoc zemřela v brzkém věku rovněž hereččina babička, které bylo 45 let. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků