Herec jako Bůh

Herec jako Bůh Foto: Petra Kropáčová

Převlékl se za Boha a asistovaly mu andělské krásky v mini: Poznáte charismatického českého herce?

20. listopadu 2012 8:55

Tento muž jen tak ve videoklipech neúčinkuje. Kvůli svému kamarádovi Zdeňkovi Podhůrskému to však udělal už podruhé. Oba pány totiž spojují vzpomínky, jako malí kluci si hrávali na indiány a pak spolu studovali na DAMU. Poznali jste Marka Vašuta (58)?

„Vyrůstali jsme oba na Praze 1 a dětství jsme prožili společně, hráli jsme si na pískovišti, vymýšleli různé hry, třeba na indiány a podobně. Rozdělila nás až školní docházka, každý jsme nastoupili do jiné školy, já se pak ocitl dokonce na stavební průmyslovce, protože jsem nikdy nestál o to, živit se ksichtem," vyprávěl Zdeněk.

Pak se ale přece jen dostal na DAMU. "Šel jsem to oslavit do hospody, kde jsem se náhodou potkal s Markem - v tu chvíli taky čerstvě přijatým na stejnou školu. Stali se z nás spolužáci, kteří o sobě dávali vědět různýma lumpárnama. Milovali jsme muziku a pokusili jsme se založit kapelu, která nedopadla. Teď spolu ale máme nacvičené dvě písničky a Marek příležitostně rozšiřuje moji skupinu Underhill a doprovází mne na buben,“ směje se zpěvák a herec.

Marek Vašut si v klipu k písničce Číslo na Boha zahrál dvojroli moderátora soutěže a Boha, jemuž při natáčení asistují krásné a provokativně oděné dívky. „Dělám to jen z kamarádství ke Zdeňkovi, jinak bych to nedělal. Známe se opravdu dlouho a já mu přeju, aby se písnička hrála. Je to ale dnes těžší než v herectví,“ míní Vašut.

Scénář videoklipu Zdeňka Podhůrského k písničce Číslo na Boha, která je součástí stejnojmenného projektu Ptejte se - číslo na Boha a pojí se s charitativní organizací Dobrý skutek, velí Vašutovi nepodlehnout žádné z dívek a soustředit se na hlavního hrdinu, tedy Zdeňka Podhůrského, který touží najít číslo na Boha, protože si myslí, že by s ním měl snazší život - všichni by s ním chtěli kamarádit, byl by obklopen luxusem, krásnými dívkami, přálo by mu štěstí a vyhrál by balík v ruletě a podobně.

V klipu si zahrál vedle Vašuta také syn Podhůrského Adam a zpěvačka Kamila Nývltová, herečka Anife Vyskočilová (44) nebo zpěvák Karel Holas. Spolu s dalším klipem k písni Slaný déšť bude slavnostně pokřtěn 30. listopadu v Hard Rock Café.

Všichni účinkující samozřejmě vystupují bez nároku na honorář a podporují tím občanské sdružení Dobrý skutek, jehož patrony jsou modelka Lucie Křížková (33) a hokejista Jaromír Jágr (46). 

Saša Šeflová , Super.cz