O Petra Hapku se stará dcera Petra.

O Petra Hapku se stará dcera Petra. Foto: Olga Hrušková

Hrůza: Fenomenální skladatel Petr Hapka ztrácí paměť, nepoznává své blízké

Vypadá to, že česká hudba postupně ztrácí jednoho z nejtalentovanějších skladatelů současnosti. Autor mimo jiné fenomenálních šansonů Hany Hegerové totiž postupně ztrácí paměť. Testy na Alzheimerovu nemoc se sice ještě nepotvrdily, ale Petr Hapka (✝70) prý už nepoznává ani své blízké.

Petr Hapka se momentálně léčí v jednom z pavilonů psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích. Pravidelně za ním chodí dcera Petra, která se kvůli tátovi definitivně vrátila z Itálie do Česka. Tu prý podle všeho poznává. S bývalou přítelkyní, dvacetiletou studentkou Kateřinou, už je to horší. Sice se s ní v únoru rozešel, ale jako by se mu úplně vypařila z hlavy.

"Vůbec o ní nemluví a vlastně už by ji ani nepoznal," řekl Aha! rodinný přítel. Důvodem Hapkovy ztráty paměti nemusí být pouze Alzheimerova nemoc, ale poznamenaly ho i dvě celkové narkózy. Během pár měsíců totiž absolvoval dvě operace.

"Pan Hapka po probuzení nikoho nepoznával. Navíc se začal chovat dost agresivně a napadal personál," popsal přímý účastník. Všichni věří, že se z toho ale Hapka ještě dostane. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků