Bára Basiková během exkluzivního komorního koncertu. Super.cz

Co leze Báře Basikové krkem? Známe seznam písní, které musí zpívat jako na kolovrátku

Tento problém řeší asi všichni úspěšní interpreti. Písně, které přivedli na svět a staly se díky nim nesmrtelné, musí zpívat stále dokola.

I Bára Basiková (58) má ve svém repertoáru několik skladeb, které kdyby na koncertu nezazpívala, tak by jí fanoušci nepustili z jeviště. Mezi takové skladby prý patří například skladba Souměrná nebo árie z muzikálů Kleopatra, Johanka z Arku či z rockové opery Jesus Christ Superstar.

„Nic proti profláklým skladbám, ale mám v repertoáru stovky dalších písniček," svěřila se nám Bára před svým exkluzivním recitálem a jedním dechem dodala: „I když někdy nemám náladu, tak je vždycky zazpívám profesionálně, stoprocentně, pečlivě a pokaždé v nich lze najít něco jiného."

A vystupuje Bára raději ve vyprodaných sportovních halách nebo preferuje spíš komornější koncerty, jako byl ten poslední, kterého se zúčastnila třeba Bářina kamarádka Simona Krainová (48) s manželem Karlem? „Obojí má něco do sebe. Když zpívám v takovémto komorním prostředí, tak vidím lidem do tváře, oni mě mají na dosah, cítí mě, slyší hlas. V halách je to většinou s kapelou, s velkým orchestrem a je to o masách lidí, kde se hodí zase rocková hudba," říká Bára. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků