Kelly Davidson se s rakovinou musela poprvé poprat už v jedenácti letech.

Kelly Davidson se s rakovinou musela poprvé poprat už v jedenácti letech. Profimedia.cz

Mladá Kanaďanka kvůli rakovině přišla o obě ňadra. Místo plastiky si plochou hruď kompletně potetovala

Jen těžko lze slovy popsat, na jak obdivuhodně silnou ženu se právě díváte. Teprve čtyřiatřicetiletá Kanaďanka Kelly Davidson se už třikrát musela poprat s rakovinou, poprvé u ní přitom zasáhla v jedenácti letech, kdy jí byla diagnostikována rakovina mízních uzlin. Naposledy, v jednatřiceti, pak rakovina štítné žlázy. A před šesti lety jí lékaři museli odejmout obě ňadra. O plastice však žena neuvažovala a raději se rozhodla pro odvážnější krok. Hrudník si nechala tetovat.

Obrázek, který pokrývá její tělo, je přitom symbolický a velmi dojemný. Znázorňuje vílu s odlétajícími motýlky a krajinu. Vílou je přitom Kelly a motýli rakovina, která opouští její tělo.

Davidson se rozhodla dodat sílu i ostatním ženám s podobným osudem, nechala se zvěčnit nahá do půli těla profesionálním fotografem a snímky umístila na internet. Ty se okamžitě začaly šířit virálním způsobem mezi lidmi a mají spoustu kladných a podporujících ohlasů. Optimistická Kelly na léto chystá svatbu a věří, že rakovinu už nadobro pokořila. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků