Karel Gott v nové pohádce.

Karel Gott v nové pohádce. Foto: Lucie Seifertová

Z Karla Gotta se stal pták! Podívejte, jak se Mistr dostal do pohádky

Ještě další desítky, ne-li stovky let budou lidé poslouchat písně Karla Gotta (✝80). O popularitu má postaráno i na dlouhou dobu dopředu. A nyní i mezi těmi nejmenšími. Zpěvák se totiž dostal do pohádky. Míša Vetešková o něm napsala příběh Jak se maminka proletěla se slavíkem. A k tomu výtvarnice Lucie Seifertová božského Káju skvěle namalovala coby ptáčka. Není divu, že je z tohoto počinu „Goťák“ nadšený.

„Ta knížka je krásná, věřím, že se dětem bude líbit,“ usmívá se Mistr. Pohádka je k nalezení v nové knížce Jak maminka vylezla na věž. Rozhlasová reportérka Vetešková v ní formou pohádek vysvětluje dětem, proč se zdržela v práci a nemohla být s nimi. Jednou musí maminka vytočit hrneček v keramické dílně, kde potká skřítky, podruhé se musí utkat se šatními moly ve skladu filmových kostýmů. A když chce vést rozhovor s Karlem Gottem, musí se proměnit v ptáčka a uletět s ním před jinými dotěrnými novináři. Jenže i ptáci v koruně stromu se ukážou být neodbytní, takže Gotta musí zachránit improvizovaný koncert.

„Když jsem přemýšlela, jak dětem popsat setkání s Karlem Gottem a zlehčit stinnou stránku popularity, vzpomněla jsem si na své přání zmizet z toho davu lidí, který se kolem Gotta udělal. V pohádce jsem se proměnila ve vrabčáka a Gott v koho jiného než ve slavíka. Všem těm dotěrům jsme ufrnkli a rozhovor jsme zdárně natočili. Takže všechno dobře dopadlo a navíc dceři a synovi jsem vysvětlila, že být slavný není žádný med,“ prozradila Michaela Vetešková. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků