Zdeněk Macura podává v Uhříněvsi trestní oznámení na Josefa Rychtáře.

Zdeněk Macura podává v Uhříněvsi trestní oznámení na Josefa Rychtáře. Foto: David Zápal, Super.cz

Víme první: Ochránce Bartošové Macura právě podává trestní oznámení na Rychtáře!

Zatímco dopoledne bylo v Říčanech hotové pozdvižení kvůli tomu, že přítel zpěvačky Ivety Bartošové (✝48) Josef Rychtář (63) jel podat na tamní policejní služebnu trestní oznámení na Zdeňka Macuru (47) za kamarádské šťouchnutí na diskotéce v Zaječí (Iveta zatím ležela doma s asi stou chřipkou v tomhle roce a tak na policii nedorazila), Zdeněk Macura spřádal tajné plány doma ve své komůrce. V podvečer pak navštívil uhříněvskou policii kvůli trestnímu oznámení na Rychtáře. Super.cz má exkluzivní snímky, neboť byl jako jediný u toho!

„Už víc jak rok mě Rychtář pronásleduje, podle mě se dopouští trestného činu stalkingu, nebezpečného vyhrožování a navíc mě napadl,“ sdělil nám Macura, který ale odmítá, že by šlo o pomstu za oznámení Rychtáře. „Měl jsem to v plánu už delší dobu, ale až v úterý odpoledne jsem měl čas,“ tvrdí.

Na policii si donesl diktafon s nahrávkami, v kterých mu říčanský podnikatel vyhrožuje (Super.cz informoval). „Mám i spoustu esemesek, v kterých mi psal, že mi rozbije držku. V srpnu mě navíc napadl, měl jsem po tom poraněné ruce,“ uvedl Macura.

Ten je připraven v případě odsouzení čelit i trestu za rvačku na diskotéce. „Jsem rád za to, že se to stalo. Jen jsem do něj strčil, ale pokud mě odsoudí, přijmu to. Necouvl jsem a navíc jsem prolomil psychologickou bariéru. Už se toho pána nebojím. Ten, kdo sám mlátí lidi a navíc ženské, by kvůli takovému šťouchanci neměl brečet. O tom, že drží Ivetu násilím doma a bije ji, jsem přesvědčen. Jsem zvyklý bránit lidi a bránil bych i pana Rychtáře, kdyby mu někdo ubližoval,“ dodal Macura, který prý zjistil, že proti lži musí pravda bojovat jejími prostředky, byť částečně násilnými, jinak nikdy nevyhraje. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků