Valentina Thielová v padesátých letech a v roce 2013.

Valentina Thielová v padesátých letech a v roce 2013. Foto: Magnusfilm, Filmové studio Barrandov

Nejslavnější herečka 50. let slaví osmdesát. Takhle dnes vypadá Boženka ze Sněženek a machrů

2. dubna 2013 5:55

Bývala obletována muži, točila jeden film za druhým. Její jméno si vybaví málokdo, výrazný obličej ale ano. Valentina Thielová, kterou proslavila například role stopařky Miriam Plecité ve snímku Florenc 13:30 nebo učitelky Boženky ve Sněženkách a machrech, v březnu oslavila osmdesátiny. Jak dnes vypadá a co dělá? Podívejte se do fotogalerie na její historické i aktuální snímky!

Její hvězda nejvíc zazářila v roce 1957, když šel do kin film Florenc 13:30. Od té doby šla z role do role, ale vstup mezi hereckou elitu zapříčinil rozpad jejího manželství. Po roce 1968 jí kvůli politickým názorům komunisté zakázali hrát velké role. Stejně se ale objevila v epizodní roli v Létu s kovbojem (Studničková) nebo v Kamarádovi do deště (matka Tomáše). Pamatovat si ji můžeme i ze seriálu Sanitka či z Rozpaků kuchaře Svatopluka (vrátná), série, která nyní běží v České televizi v repríze.

Velkým návratem pro ni byla role v Rodinných poutech, diváci ji znají i z Bastardů či z reklamy na zubní protézy.

Nejnověji se objeví v seriálu Stopy života režiséra Tomáše Magnuska. V tom samém, v němž si naposledy zahrál i Vladimír Čech a jen smrt v něm zhatila účast Michaelu Hofbauerovi. „Valentina je na svůj věk neuvěřitelně krásná. Je to dáma, skvěle hraje, a troufám si říci, že i když je o jednapadesát let starší, je mou dobrou kamarádkou. V Bastardech hrála babičku zhulenou trávou. A i když dodnes tvrdí, že to bylo jen naoko, netuší, že rekvizitáři tomu trochu pomohli i ve skutečnosti. Ve stopách života hraje paní, která i ve svém věku střídá milence,“ směje se Magnusek, který na úterý Thielové zorganizoval velkou oslavu. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků