Na Harryho hlavě už prosvítá pleš.

Na Harryho hlavě už prosvítá pleš. Profimedia.cz

Chmurná prognóza odborníka: Prince Harryho brzy čeká jedna vada na kráse. Víme která

Na první pohled se sice zdá, že hlavu prince Harryho (37) stále pokrývá bujná zrzavá kštice, pozornější divák si ale všimne, že už i mladšímu synovi prince Charlese (64) vlasový porost řídne.

Doktor Asim Shahmalak, přední britský expert na transplantaci vlasů, má jasno: Harry se pleši nevyhne.

Jak rychlý spád Harryho plešatění nabralo, dokumentují nejlépe fotky z jeho únorové charitativní cesty do afrického Lesotha. Není na tom nic divného, má to prostě v genech, upozorňuje Shahmalak.

„Asi čtvrtina mužů začíná plešatět před třicítkou, takže to není žádné velké překvapení, zvlášť pokud k tomu dojde v rodině, jako je windsorská dynastie,“ citoval experta Daily Mail.

„Ztráta vlasů může mít na mladého muže zdrcující dopad. Může zničit jeho sebedůvěru a vést k výrazné ztrátě sebeúcty,“ dodal.

Oproti svému staršímu bratrovi Williamovi (39) má nicméně Harry ještě štěstí – ten už totiž měl v 28 letech pořádnou pleš.

Nejvýznamnějším faktorem, který ztrátu vlasů ovlivňuje, je dědičnost, přičemž Harry s Williamem mají pro plešatění opravdu silné genetické předpoklady.

Porost hlavy totiž poměrně brzy prořídl jejich otci Charlesovi, dědečkovi Philipovi i strýčkům Andrewovi a Edwardovi. Lépe na tom nejsou ani z matčiny strany.

„Má štěstí, že to u něj začalo později než u Williama, ale ani tak Harry nemá dobré vyhlídky,“ shrnul doktor. Zároveň ale upozornil, že jsou prostředky, jak s plešatěním bojovat. „Důrazně bych mu doporučil, aby jednal okamžitě,“ uzavřel expert. 

Michael Švec , Super.cz


Časová osa článků