Na fotkách jde jasně vidět injekční aplikace botulotoxinu.

Na fotkách jde jasně vidět injekční aplikace botulotoxinu. Foto: klinika plastické chirurgie ESThÉ

Už i na ni došlo. Štěpánka Duchková si nechala do obličeje píchat klobásový jed

I když je v životě Štěpánky Duchkové (48) vše tak, jak má být, má harmonický vztah, dva krásné, zdravé syny a práce jí jde od ruky, poslední dobou se nemohla naplno smát. Vždy, když se o to pokusila, udělaly se jí na čele mimické vrásky, které spokojený a veselý výraz ihned pokazily a celkově vytvořily v obličeji viditelnou nerovnováhu.

Moderátorka se rozhodla, že s tím musí něco udělat, aby se opět cítila dobře a zbavila se vady, která jí kazila jinak neustále mladistvý vzhled. „Na výplni jsem byla poprvé. Už asi od dvanáct let jsem slýchala: nemrač se, budeš mít na čele vrásky… a to se taky vyplnilo. Došlo to tak daleko, že i když jsem se usmívala, tak jsem se zároveň mračila. Rozčilovalo mě to, tak jsem se s tím rozhodla zatočit. Dělám to hlavně pro sebe. Nechci se na sebe do zrcadla mračit,“ řekla chvíli po zákroku Štěpánka Duchková.

K vyhlazení vrásek se Štěpánka rozhodla využít vpichu botulotoxinové injekce do čela. Právě botulotoxin, neboli klobásový jed, je jedním z nejvíce efektivních řešení, jak se zbavit mimických vrásek. V ideálním případě výsledek přetrvá půl roku až rok. „Štěpánce, která chce vypadat přirozeně a která to rozhodně s plasticko-chirurgickými zákroky nepřehání, vadila od mládí hluboká vráska mezi obočím. Vrásku jsme výrazně vylepšili aplikací botulotoxinu před půl rokem. Nyní jsme zopakovali aplikaci botulotoxinu a zároveň jsme Štěpánce aplikovali kyselinu hyaluronovou přímo do vrásky, abychom ji úplně vyhladili,“ vysvětluje plastický chirurg Libor Kment, který zákrok prováděl.

Zákrok je navíc téměř bezbolestný a nevyžaduje anestezii, což potvrdila i Štěpánka: „Vůbec to nebolelo a vrásky se hned druhý den krásně vyhladily. Na zákrok půjdu znovu, až zase zpozoruji mračení,“ směje se naplno Štěpánka, jelikož teď jejímu úsměvu už nic nebrání. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků