Kapela Divokej Bill letos slaví 15 let.

Kapela Divokej Bill letos slaví 15 let. Foto: Divokej Bill

Konečně! Legendární česká kapela se vrací v plné polní. Víme, kde se tihle divočáci dali před lety dohromady

25. března 2013 14:43

Kapela Divokej Bill letos oslaví své patnácté výročí. Jak se ale kluci svěřili, znají se mnohem déle. Někteří dokonce už od mateřské školky.

„Sice jsme spolu 15 let, ale s většinou kluků se známe už mnohem déle, třeba se Štěpánem jsme spolu chodili už do mateřské školky, takže je to už skoro 30 let, co se známe. A s Adamem jsme spolu začali chodit do stejné třídy na střední. Myslím, že tím, jak jsme parta kamarádů a potkáváme se i mimo koncerty, tak nám to pomáhá v tom přecházet různý ponorky a špatný nálady, co se občas všem stávají. V nejhorším si od sebe dáme na pár dní klid a pak je to zase dobrý,“ vysvětlil strategii na pohodovou spolupráci Roman Procházka a ostatní svorně přikývli.

„Samozřejmě, těžké to je, ale když všichni jdeme za stejným cílem a dokážeme být tolerantní, tak se to dá zvládnout,“ doplnil svého kolegu Adam Karlík.

Je vidět, že pánové vědí, o čem mluví. Letos si přiťuknou už na patnáctiletou spolupráci v kapele Divokej Bill, kterou oslaví vydáním nové desky s příznačným názvem 15. Ta spatří světlo světa už v dubnu a představí 11 zbrusu nových písniček. Ty spolu s osvědčenými hity kapely zazní také na připravovaném turné, které odstartuje 11. května a Billové během něj zavítají do 15 měst napříč Českou republikou. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků