Aby se herečka dostala do té správné atmosféry, zabalila se do péřové bundy s kožešinovou kapucí a natáhla si dokonce i rukavice.

Aby se herečka dostala do té správné atmosféry, zabalila se do péřové bundy s kožešinovou kapucí a natáhla si dokonce i rukavice. Foto: Archiv Pragency

Nezbláznila se? Zlata Adamovská se ve vytápěném studiu zabalila do kožešin

15. října 2012 5:55

Jako na polární výpravu se musela vybavit Zlata Adamovská (59) do nahrávacího studia, přestože venku ten den vládlo vcelku příjemné babí léto. Dostala totiž za úkol provést diváky ledovými pláněmi a životem ledních medvědů v novém dokumentárním filmu kina Imax s názvem Arktida 3D.

V původním znění namluvila film slavná Meryl Streepová a protože Zlata Adamovská patří k jejím dvorním českým dabérkám, nezbylo jí, než si vzít doma rukavice a kabát s kožešinovou kapucí a vyrazit do země sněhu a ledu.

„Několik hodin s ledovou zimou na obrazovce se dá přežít, zato filmaři strávili přímo v Arktidě několik měsíců a natáčeli prý dokonce pod vodou. Film je díky tomu úžasný, ale to už by na mě bylo silné kafe,“ svěřila se paní Adamovská poté, co natáčení průvodního slova k filmu z dalekého severu skončilo. 

Jiří Čeladník , Super.cz