Ze spisů Rychtáře záhadně mizí důkazy. Může za to snad tento prý čestný muž?

Ze spisů Rychtáře záhadně mizí důkazy. Může za to snad tento prý čestný muž? Michaela Feuereislová

Rychtáři, ty kradeš? Ze soudního spisu proti milenci Bartošové dvakrát zmizely usvědčující nahrávky

Naivita vládne světu! V době počítačových technologií si jen těžko lze představit někoho, kdo by si bláhově myslel, že když se zbaví důkazů v podobě počítačové audio nahrávky, zachrání si krk. Přesně to se však mohlo stát v případě milence Ivety Bartošové (✝48) Josefa Rychtáře (63). Ten je trestně stíhán kvůli urážkám na adresu rozvodové právničky své bývalé ženy. A právě audio záznam, na kterém redaktorovi Super.cz Rychtář říká, že JUDr. Věra Sedloňová je právnická prostitutka, už ale někdo dvakrát ztopil. Neúspěšně…

„Ze spisů zmizelo cédéčko s nahrávkou už dvakrát. Asi si někdo myslí, že neexistuje kopie,“ říkala doktorka Sedloňová pobaveně na chodbě soudu, který ve čtvrtek kauzu řešil. Nejenže usvědčující nahrávka zmizela z trestního spisu, zároveň ale i z toho soudního v občanskoprávním řízení, který vůči Rychtářovi Sedloňová paralelně vede. Právě při posledním jednání tohoto soudu byl říčanský podnikatel tak neskutečně zdrcen existencí nahrávky a jeho advokát pak požádal soud, zda si ji bude moci poslechnout v klidu. Že by disk zapomněli nakonec vrátit? Kdo ví. „I z tohoto spisu zmizel. Nevadí, dodáme další kopii,“ říkala kolegům právníkům u soudu Sedloňová.

Ve čtvrtek Rychtář před soudcem tvrdil věci, které se po nečekaném přehrání audio záznamu okamžitě ukázaly jako nepravdivé. Řekl například, že během rozhovoru nehovořil o prostitutce právničce, přitom ze záznamu to bylo jasně slyšet hned dvakrát za sebou.

Jednání bylo nakonec odročeno na květen, kdy má před soudce dorazit i Iveta Bartošová. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků