Dan Reynolds na pódiu překypuje pozitivní energií. V soukromí je to uzlíček nervů.

Dan Reynolds na pódiu překypuje pozitivní energií. V soukromí je to uzlíček nervů. Profimedia.cz

Populární zpěvák míří do Prahy. Věřili byste, že tenhle energický umělec trpí nesnesitelnými depresemi?

Americká kapela Imagine Dragons prožívá nejúspěšnější období své kariéry. Ale ne všechno v jejich životech je tak růžové.

Jejich zpěvák Dan Reynolds je tak trochu černou ovcí rodiny. Má osm sourozenců, kteří šli všichni ve stopách svých rodičů a stali se právníky nebo doktory. Tato vyšlapaná cestička Reynoldsovi ale nevoněla. Zakrátko se na školu vykašlal a založil si kapelu. Jak on sám říká: „Ve škole jsem se naučil jenom to, že to není pro mě.“

Možná to bylo nejlepší rozhodnutí v jeho životě. Kapela Imagine Dragons, kterou založil, válcuje hitparády po celém světě a v rámci celosvětového turné se nám představí i v Praze.

Jeden by řekl, že to je nádherný happy end, ale ne všechno v jeho životě je tak pohádkové. Reynolds se přiznal, že trpí záchvaty deprese a úzkosti. Tyto zkušenosti se odrážejí i v jeho hudbě, která je často temná a niterná. Reynolds je ale celoživotní bojovník a jen tak něco ho nepoloží.

„Nemyslím, že je možné, aby se člověk zbavil depresí nadobro. Ale nechci z toho dělat nějaký ufňukaný příběh. Prostě je to o tom, jak se postavíš ke svému životu, který nemusí být vždy jen o jednorožcích a zelených loukách,“ říká Reynolds. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků