Dan Reynolds na pódiu překypuje pozitivní energií. V soukromí je to uzlíček nervů.

Dan Reynolds na pódiu překypuje pozitivní energií. V soukromí je to uzlíček nervů. Profimedia.cz

Populární zpěvák míří do Prahy. Věřili byste, že tenhle energický umělec trpí nesnesitelnými depresemi?

25. března 2013 10:07

Americká kapela Imagine Dragons prožívá nejúspěšnější období své kariéry. Ale ne všechno v jejich životech je tak růžové.

Jejich zpěvák Dan Reynolds je tak trochu černou ovcí rodiny. Má osm sourozenců, kteří šli všichni ve stopách svých rodičů a stali se právníky nebo doktory. Tato vyšlapaná cestička Reynoldsovi ale nevoněla. Zakrátko se na školu vykašlal a založil si kapelu. Jak on sám říká: „Ve škole jsem se naučil jenom to, že to není pro mě.“

Možná to bylo nejlepší rozhodnutí v jeho životě. Kapela Imagine Dragons, kterou založil, válcuje hitparády po celém světě a v rámci celosvětového turné se nám představí i v Praze.

Jeden by řekl, že to je nádherný happy end, ale ne všechno v jeho životě je tak pohádkové. Reynolds se přiznal, že trpí záchvaty deprese a úzkosti. Tyto zkušenosti se odrážejí i v jeho hudbě, která je často temná a niterná. Reynolds je ale celoživotní bojovník a jen tak něco ho nepoloží.

„Nemyslím, že je možné, aby se člověk zbavil depresí nadobro. Ale nechci z toho dělat nějaký ufňukaný příběh. Prostě je to o tom, jak se postavíš ke svému životu, který nemusí být vždy jen o jednorožcích a zelených loukách,“ říká Reynolds. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků