Míra Hejda a Petr Šiška si povídali v Limuzíně.

Míra Hejda a Petr Šiška si povídali v Limuzíně. Foto: Popfoto.cz

Známý textař zavzpomínal, jak s ním ‚vydrbala‘ labilní Iveta Bartošová

Textař Petr Šiška (47) je autorem řady slavných textů k písničkám našich známých interpretů včetně Karla Gotta, Věry Špinarové či Petra Koláře.

Před pár lety se autorsky podílel také na textech zpěvačky Ivety Bartošové (✝48), jež připravovala jeden ze svých několika nepovedených comebacků.

Bartošová tehdy nebyla schopna vystoupit na vyhlašování Desky roku a Šiška o ní do médií prohlásil, že s ním „pořádně vydrbala“.

Na práci pro Ivetu Bartošovou si zavzpomínal s moderátorem Mírou Hejdou v jeho pořadu Limuzína. „Napsal jsem jí stejně jako dalším českým zpěvákům a zpěvačkám několik textů, to je asi celá naše spolupráce,“ zdráhal se o Ivetě mluvit Šiška, který nakonec přeci jen s humorem sobě vlastním vysvětlil, jak s ním Bartošová „vydrbala“.

„Zaznělo to v době, kdy měla Iveta takové labilnější období, co si všude nosila láhev s minerálkou a většinou, když se měla dostavit na nějaký koncert, tak tam z nějakého důvodu nedorazila, třeba si zabouchla dveře, nebo se jí znenadání hodinu před koncertem udělalo špatně,“ vzpomínal Šiška s tím, že k něčemu podobnému došlo i na Desce roku.

„S velkou slávou dorazila na generálku Desky roku, odzpívala píseň, všichni si ji nafotili, ale Bartošová to neustála a večer už nevystoupila. Udělalo se jí nevolno a odjela se zachraňovat do nemocnice, takže už nezazpívala. Druhý den se v médiích objevily fotky s názvem „Velký comeback Ivety Bartošové“, a jak krásně zpívala na Desce roku, přitom to nebyla pravda, a tam asi zazněl můj výrok o tom, že se mnou vydrbala,“ uzavřel se smíchem Šiška. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků