Kampaň Ivany Mentlové.

Najdete podobnost? Tahle nádherná česká modelka je prý dvojnicí Kate Moss

26. září 2012 15:57

Česko má svoji Kate Moss. Alespoň pro módní návrhářku Ivanu Mentlovou. Je jí modelka Greta Slezáková, jejíž jméno není ve světě modelingu neznámé. Čtyři roky působila v New Yorku, nyní devátým rokem v Paříži. Nafotila mj. titulní strany a editorialy zahraničních edicí Elle, Madame Figaro, Vogue, Harper's Bazaar, Marie Claire, Glamour. Stala se tváří reklamních kampaní parfémů Christian Dior a Salvatore Ferragamo, produktů značek Chanel, Guerlain, Vichy, L'Oréal, Palmer's, Chantelle, Anna Sui, Lee a mnoha dalších.

Nyní boduje také na českém poli. Stala se již podruhé tváří podzimní kolekce věhlasné módní návrhářky Ivany Mentlové. Návrhářka si spolupráci s Gretou nemůže vynachválit: „Má neuvěřitelné charisma. Je to krásná žena, síla její osobnosti se snoubí s energií mých modelů. Pro mne je to česká Kate Moss," vysvětlila Mentlová.

Focení probíhalo v prostorách pražského metra. Lokalitu si fotograf Matúš Tóth vybral osobně. „Focení za plného provozu bylo pochopitelně složitější, není takový klid na práci, vyvažuje to však atmosféra. Prolínání undergroundu a luxusních modelů vytváří fascinující kontrast, syrovost prostředí se zase kloubí s přírodními materiály, s nimiž Ivana pracuje," upřesnil fotograf.

„Moje první fotky v New Yorku vznikaly právě v metru, tehdy jsem ale musela předvádět skoro akrobatické kousky, visela jsem třeba hlavou dolů,“ vzpomíná s úsměvem Greta Slezáková, která si momentálně užívá mateřských povinností.

V nejnovější kolekci Ivana Mentlová tradičně klade důraz na zpracování kvalitních materiálů, skvěle padnoucí střihy a nadčasový design, přednost mají přírodní tóny, tlumené barvy. „Kampaň podzim a zima 2012 se nese v duchu 70. let, je inspirovaná prvky rocku, hippie, boho stylu až po moderní punk. Barevné kožešinové vesty a peleríny z norka, berana, mongolské či argentinské lišky doplňují dlouhé plisované sukně a večerní šaty z transparentního hedvábí či úzké kožené kalhoty, nechybí kožené bundy volnějšího střihu a košile,“ dodala Mentlová. 

Gabriela Wolfová , Super.cz