Z téhle obyčejné slečny se vyklubal první hollywoodský sexsymbol.

Z téhle obyčejné slečny se vyklubal první hollywoodský sexsymbol. Profimedia.cz

Poznáte tuhle holčičku? Byla první sexbombou filmu a v šestadvaceti se otrávila alkoholem nevalné jakosti

Holčička, kterou vidíte na fotografii, byla snad vůbec prvním hollywoodským sexuálním symbolem filmového plátna. Po nástupu zvuku byla nejlépe placenou herečkou. Velmi problematický osobní život ji přivedl k pití. Alkohol pochybné jakosti se jí stal nakonec osudným. V šestadvaceti zemřela na otravu. Už víte?

Ztělesněním slova sex byla ještě před Marilyn Monroe platinová blondýnka Jean Harlow. Během svého krátkého života se jí podařilo natočit šestatřicet filmů. Disponovala nejen sexy postavou, ale také mimořádným hereckým talentem. Snímky Platinová blondýnka (1931), Nebezpečná rusovláska (1932), Muž, kterého si přeji (1933) nebo Děvče se špatnou pověstí (1936) patří dnes k hollywoodské klasice let třicátých.

Osobní život Jean Harlow byl plný zvratů. Poprvé se vdávala už v šestnácti letech za třiadvacetiletého Charlese McGrewa a manželství trvalo dva roky. Za svůj krátký život byla vdaná čtyřikrát. Opravdu šťastná byla s Paulem Bernem, který tragicky zahynul pouhé dva měsíce a tři dny po svatbě. Ani její další vztahy nebyly šťastné.

Útěchu začala hledat v alkoholu. Když v roce 1937 natáčela film Saratoga, byla už naprosto na dně. Koupila si alkohol pochybné jakosti a popíjela na břehu moře. Ráno byla nalezena policejní hlídkou v horečkách, totálně podchlazená. Po 11 dnech zemřela na otravu a selhání ledvin. Bylo jí 26 let. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků