Lady Gaga

Lady Gaga Foto: Isifa.com

Lady Gaga: Papež nemá význam

25. září 2012 16:18

Zpěvačka Lady Gaga (32) nepovažuje papežův útok na manželství homosexuálů, které hodlají francouzští zákonodárci zavést ve své zemi, za významný. Hlava katolické církve je podle americké zpěvačky irelevantní a zákon určitě začne platit, takže její milovaní gayové a lesbičky se budou moci ve Francii brát a mít stejná manželská práva jako heterosexuální dvojice.

„Manželství a rodina jsou instituce, které musejí být propagovány a chráněny od jakékoli možné závadné interpretace jejich přirozené povahy, protože cokoli je škodlivé pro ně, je škodlivé pro společnost samotnou,“ prohlásil papež v pátek ve Francii na setkání s dvaatřiceti biskupy.

„Myslím, že manželství gayů bude platit. Musí. Nejsme si rovni, lidsky, pokud nám není dovoleno svobodně milovat jeden druhého,“ uvedla Gaga v interview pro rozhlasovou stanici Europe 1.

A na otázku, co přímo soudí o papežových výrocích, zpěvačka prohlásila: „Co si papež myslí o homosexualitě, není pro svět nijak důležité. Je to podstatné pro lidi, co mají papeže rádi a poslouchají ho. Není to ale názor všech nábožensky založených lidí.“ 

Famous


Časová osa článků