Co se v autě bude dít?

Co se v autě bude dít? Foto: MediaPro Pictures

Čertova nevěsta okouzlila Menzela: Filmová milenka Hádka i Mádla Eva Josefíková jde z role do role. Koho svede tentokrát?

Jméno mladé herečky Evy Josefíkové (31) u nás není neznámé. Studentka absolventského čtvrtého ročníku katedry činoherního divadla pražské DAMU se televizním divákům představila už v několika rolích. Do širšího povědomí vstoupila především díky hlavním rolím v pohádce Čertova nevěsta a filmech Signál či Probudím se včera.

Jejím nejnovějším filmem jsou Donšajni režiséra Jiřího Menzela (83), kteří byli původně Sukničkáři, než si autor namyslel je kvůli obavám, aby název v divácích neevokoval něco vulgárního, přejmenovat, kde se Eva představí v roli Markétky. Uvidíme, koho – a zda vůbec – svede tentokrát, ale na kole a v autě bude divočit s hereckým kolegou Václavem Jílkem.

Snímek, který do kin přijde počátkem dubna, má být českou verzí příběhu o Donu Juanovi, respektive Donu Giovannim, zasazeného do prostředí maloměstského operního souboru. V hlavní roli se představí Jan Hartl, Libuše Šafránková či Ivana Chýlková. Svou poslední roli si v něm zahrála také nedávno zesnulá Jiřina Jirásková. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků