S Brzobohatým se chce rozloučit i kamarádka Olga Blechová-Matušková.

S Brzobohatým se chce rozloučit i kamarádka Olga Blechová-Matušková. Foto: BUC-FILM: Alan Pajer

Proč posunuli pohřeb Brzobohatého? Čeká se na Matuškovou

Doposud bylo velkou záhadou, proč se pohřeb Radoslava Brzobohatého (✝79) uskuteční až devět dní po jeho smrti. Nyní se zdá, že důvodem nezvyklé časové proluky je jednak náročná organizace pietní akce a zároveň se očekává účast hercovy dlouholeté přítelkyně Olgy Blechové-Matuškové (64). Vdova po zesnulém zpěvákovi Waldemaru Matuškovi (✝76) by se ráda přijela s Brzobohatým také rozloučit. Jelikož ale žije na Floridě, tak se pochopitelně nemůže rozhodnout z hodiny na hodinu.

„Chtěla by přiletět, protože se s Radoslavem ona a Waldemar několik let kamarádili,“ řekl deníku Aha! blízký zdroj z rodiny Brzobohatých.

V roce 1968 spolu Brzobohatý a Matuška hráli v trezorovém snímku Všichni dobří rodáci. O dva roky později byl právě Matuška hostem na hercově svatbě s Jiřinou Bohdalovou.

Radoslav Brzobohatý zemřel 12. září den před svými osmdesátými narozeninami. Příčinou byla cévní příhoda. Poslední rozloučení s českou hereckou legendou se uskuteční v pátek ve dvanáct hodin v pražských Strašnicích. Ještě předtím dopoledne proběhne pietní akt za účasti rodiny a nejbližších v Divadle Radka Brzobohatého. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků