Radoslav Brzobohatý s manželkou Hanou, která si myslí, že záchranáři mohli být rychlejší.

Radoslav Brzobohatý s manželkou Hanou, která si myslí, že záchranáři mohli být rychlejší. Herminapress

Záchranář, který ošetřoval Brzobohatého se brání: Nic jsme nezanedbali a zásah byl rychlý

18. září 2012 9:55

Manželka nedávno zesnulého herce Radoslava Brzobohatého (✝79) Hana Gregorová (65) se zlobila na záchranáře, kteří prý mohli být během záchrany jejího manžela mnohem rychlejší. Lékař a záchranář Michal Havlíček, který byl vedoucím lékařem záchranného vozu, však trvá na tom, že zásah proběhl v naprostém pořádku.

„Nic jsem nepodcenil, snažil jsem se nerozrušit pacienta,“ řekl pro deník Aha! Michal Havlíček s tím, že hned od začátku měl podezření na aneurysma (výduť aorty) a věděl, že stav pacienta je vážný.

Rozrušená Hana Gregorová si prý stěžovala na zbytečné úřadování, které se mohlo nechat na později. Záchranáři však postupovali podle běžných postupů.

„Paní Gregorová nás napadala, že jsme chtěli kartičku pacienta, to je přitom naprosto běžná věc. My jsme tam byli čtyři, jeden chystal nosítka, jeden asistoval při píchání žíly a já jsem potřeboval zjistit anamnézu,“ vysvětloval lékař.

Manželka Brzobohatého mu prý nechtěla sdělit, jaké bere herec léky. „Ale já to přeci potřebuju vědět, abych si mohl udělat nějakou představu o pacientovi."

Během zásahu podle záchranáře nedošlo k žádnému pochybení. On sám však chápe, že paní Gregorová byla pod obrovským stresem.

„Chápu, že manželka mohla být ve stresu a teď je jí líto, že přišla o manžela, a tak zpochybňuje
naši práci, ale já jsem udělal přesně to, co bych udělal znovu, nechci nikoho napadat, ani ji,“ uzavřel záchranář. 

Anna Veškrnová , Super.cz