Wesley Snipes strávil Vánoce ve vězení

29. prosince 2010 10:42

Hrdina akčních filmů Wesley Snipes (48) dostal stejně jako jeho spoluvězni ke štědrovečerní večeři porci kuřete s bramborovou kaší. Snipes teprve před necelými třemi týdny nastoupil tříletý trest za daňové úniky spáchané v letech 1999 až 2001. Odpykává si ho v americké federální věznici McKean v Pensylvánii.

Kromě základní večeře ale vězení se středním stupněm ostrahy zcela mimořádně přichystalo i sýrový koláč, kukuřičnou nádivku, čerstvý chléb a několik druhů koláčů. Vězni mohli podle informací serveru FemaleFirst zajít do kostela, hrát karty nebo se dívat na filmy.

Těsně před nastoupením trestu na počátku prosince hrdina filmů Blade řekl: "Myslím, že každý člověk by byl nervózní, kdyby mu hrozila ztráta svobody. Jsem zklamaný z toho, že mě systém v této situaci nechrání."

Porota si naopak myslela, že odsouzení muže, který nezaplatil daně, je příkladem správného fungování "systému". A tak, když v listopadu Snipes žádal o další soud, floridský soudce William Terrell Hodges jeho žádost zamítl.

Akční hrdina se odvolával proti rozsudku s tím, že někteří porotci byli během jeho procesu v roce 2008 podjatí. Teď se zdá, že jeho první Vánoce se středním stupněm ostrahy nebudou poslední.

 Korzo