Pepa Vojtek v pořadu Limuzína s Mírou Hejdou.

Pepa Vojtek v pořadu Limuzína s Mírou Hejdou. Foto: Popfoto.cz

Pepa Vojtek se zlobí na špatné revivaly Kabátů: Przní naše písničky a mají hned vyděláno

6. září 2012 6:05

Rocker a frontman kapely Kabát Pepa Vojtek (52) nemá rád, když revivaly Kabátů przní jejich songy. Vojtek se v pořadu hudební stanice Óčko Limuzína s Mírou Hejdou setkal nejen se svým vlasatým dvojníkem, ale rozpovídal se i o svém vztahu k revivalům Kabátů.

Pepovi vadí, když si některé kapely udělají plakát s velkým nápisem Kabát a malým revival, čímž klamou fanoušky, kteří očekávají vystoupení originální kapely. Některé revivaly prý dokonce bez dovolení okopírují logo kapely, což podle Vojtka není vůbec fér.

„My takové cédéčko děláme rok a pak někdo přijde, rovnou ty písničky zahraje a má vyděláno. Pořád je ale lepší, když to někdo hraje pořádně nebo si zavolá o akordy, než aby tu písničku zahrál blbě a písničky zprznil,“ svěřil se řízný rocker. Pokud revival Kabátů zahraje songy špatně, kazí tím pověst svému originálu.

„Kluci kytaristé na tom dělají třeba půl roku a pak to někdo zahraje úplně blbě a lidi si řeknou, že ten Kabát je nějaká divná muzika,“ míní Vojtek, který byl prvním hostem pořadu Limuzína s Mírou Hejdou. Dalším hostem bude už v pondělí večer kapela Maxim Turbulenc. 

Anna Veškrnová , Super.cz