Petra Janů loni prožila velké trápení. Teď je jí opět smutno.

Petra Janů loni prožila velké trápení. Teď je jí opět smutno. Michaela Feuereislová

Ovdovělou Petru Janů nechutně napadl bulvár: Cítím bezmoc a budu se bránit

1. září 2012 5:55

Zpěvačka Petra Janů (65) nemá slov. Loni prožívala hotové peklo. Po boku svého těžce nemocného manžela Michala Zelenky, se kterým strávila více jak pětatřicet společných let, musela statečně sledovat a prožívat den po dni jeho odcházení z tohoto světa. Teď, po osmi měsících, kdy se jedna z největších ran začala pozvolna hojit, jí ublížila velmi necitlivá spekulace bulvárního deníku, který vytrhl její slova z kontextu a udělal z ní před celým národem hyenu.

Petry, která měla s novináři celý život velmi korektní vztahy, se velmi dotkl článek, podle kterého ve chvílích, kdy její nemocný muž umíral na rakovinu, práskla dveřmi a utekla z domu. "Je to neuvěřitelné, co si někteří novináři vůbec mohou dovolit. S mým manželem jsem byla do poslední chvíle. Zemřel mi v devět hodin ráno v náručí," prohlašuje trojnásobná Zlatá slavice, která je z celé kauzy velmi rozčarovaná.

V den, kdy Michal Zelenka zemřel, měla Petra večer dvě vystoupení. "Byla jsem ráda, že nemusím večer sedět sama doma a uplakaná koukat do zdi. Když mého muže dopoledne odvezli do márnice, cítila jsem se strašně," přiznala Super.cz otevřeně zpěvačka, které se ze zmiňovaného článku udělalo zle a vážně uvažuje o tom, že se začne dostupnými právními prostředky bránit. "Cítím v tuhle chvíli obrovskou bezmoc. Ten článek překročil hranice etiky a velmi mi ublížil," uzavřela Petra. 

Jiří Nedvídek , Super.cz