Málokdo by věřil, že má Retková už třináctileté vnučky od dcery, kterou vyvdala. Před třinácti měsíci jí navíc biologická dcera udělala radost vlastním vnoučátkem.

Málokdo by věřil, že má Retková už třináctileté vnučky od dcery, kterou vyvdala. Před třinácti měsíci jí navíc biologická dcera udělala radost vlastním vnoučátkem. Michaela Feuereislová

Babička Retková kašle na plastiky a drahou kosmetiku. Její pleť nestárne díky sádlu a krému na dětské zadečky

30. srpna 2012 12:56

Jelikož se poslední čtvrtá série seriálu Vyprávěj odehrává v době mezi rokem 1989 a 2005, vybrali si tvůrci k moderování tiskové konference retro díla Marii Retkovou (56). Výběr to byl dobrý, jelikož bývalá hlasatelka České televize tou dobou patřila mezi ikony.

Paradoxní je, že Retková se od té doby prakticky nezměnila. Za stálost jejích půvabů prý nemůže luxusní kosmetika ani ručičky šikovného plastického chirurga, ale dobrá genetická výbava a sport. „Pro svůj vzhled moc nedělám. V životě jsem například nebyla na kosmetice," svěřila se Super.cz Retková.

Moderátorka nám ale přece jen prozradila pár svých triků. „Na obličej si občas nanáším krém na dětské zadečky nebo sádlo," směje se.

Zub času nezasáhl nejen Mariinu tvář, ale ani postavu. „Věnuji se sportu, ale protože mě to baví, nikoli kvůli vzhledu," vysvětluje nám sympatická šestapadesátnice, která každý týden hraje s kamarádkami basketbal.

Za to, že se jí její koníček vyplácí, mluví fakt, že na tiskovku oblékla úplně stejný model, který oblékla před jedenácti lety na předávání cen TýTý. 

Jiří Čeladník , Super.cz