Zuzana Norisová dostala jako první nabídku na roli Evy Dvořákové v seriálu Vyprávěj.

Zuzana Norisová dostala jako první nabídku na roli Evy Dvořákové v seriálu Vyprávěj. Foto: Archiv TV Prima, Hermína

Kerestešová měla z pekla štěstí: Její životní roli v seriálu Vyprávěj odmítla tahle slovenská hvězda

31. ledna 2013 5:55

Slovenská herečka Andrea Kerestešová (33) se proslavila díky retro seriálu Vyprávěj, který se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Kerestešová se zapsala do srdcí diváků coby seriálová Eva Dvořáková.

S pro ni doposud životní rolí se bude jen těžko loučit, což se jí vůbec nemůžeme divit. Za pět let natáčení se z neznámé herečky, jež se mihla jen v několika filmech, stala obletovaná hvězda. Chybělo však jen málo a Kerestešovou by dnes nikdo neznal.

Role Evy Dvořákové totiž byla nabídnuta tehdy mnohem známější slovenské herečce Zuzaně Norisové.

„Zuzce tenkrát nabídli hlavní roli Evy Dvořákové. Chvíli o tom přemýšlela, ale nakonec nabídku odmítla. Nechtěla jít do tak náročného a dlouhého projektu. Navíc v té době měla mnoho závazků v divadle," svěřila se Super.cz kamarádka herečky.

Už od počátku měla být podle scénáře hlavní hrdinka Slovenka, a tak tvůrci logicky hledali herečku mezi Slovenkami. Nakonec jejich volba padla na neokoukanou Andreu Kerestešovou a soudě podle diváckých ohlasů nešlápli vedle. Andrea do seriálu skvěle zapadla a typově skvěle pasovala i k Romanu Vojtkovi (46). Vyprávěj se pětkrát po sobě stal seriálem roku v anketě televizní popularity Týtý a pořád si drží vysokou sledovanost.

Kerestešová tak vlastně za svou slávu může poděkovat Zuzaně Norisové. Ta se v posledních letech stáhla do ústraní a brzy přivede na svět svého prvního potomka, kterého čeká s hercem Ondrejem Kovaľem známým z komedie Účastníci zájezdu, kde si zahrál fešáka a proutníka Maxe. 

Anna Veškrnová , Super.cz