Natalie Portman na letošním předávání Oscarů, kde získala cennou sošku za hlavní ženskou roli ve snímku Černá labuť.

Natalie Portman na letošním předávání Oscarů, kde získala cennou sošku za hlavní ženskou roli ve snímku Černá labuť. Profimedia.cz

Šok: Skončí Natalie Portman s herectvím?

Herečka a nastávající matka Natalie Portman (29) přiznala, že možná bude následovat příklad Audrey Hepburnové (†63) a kvůli rodině s filmy skončí. Natalii a jejímu snoubenci Benjaminu Millepiedovi se má v létě narodit první dítě. To přimělo mladou herečku zvážit, co by chtěla v životě dělat.

"Audrey udělala v životě několik velmi dobrých rozhodnutí. Já si čím dál tím více uvědomuji, jak nepodstatné je zapsat se do dějin nebo něco takového. Věnovat čas a energii dětem - na tom záleží," řekla Natalie v rozhovoru pro list The Sun.

Letošní rok byl pro ni přitom velmi úspěšný. Za roli ve filmu Černá labuť si vysloužila chválu kritiků a Oscara za nejlepší ženský herecký výkon. Od té doby hrála ve filmu Thor, který je velmi úspěšný jak ve Spojených státech, tak v Evropě, a pracovala i na filmu Vaše Výsosti, který se do kin teprve chystá.

Natalie se proslavila již ve třinácti letech rolí ve francouzském akčním filmu Leon. Od té doby sice vystudovala psychologii na Harvardu a dokonce i publikovala několik vědeckých článků, ale hrála především v jednom filmu za druhým. 

Korzo


Časová osa článků