Ondřej Suchý

Ondřej Suchý Foto: archiv ČT

Syn moderátora Ondřeje Suchého: Táta zaslouží pěstí. Mou holku nutil za peníze k potratu!

8. září 2012 16:33

Nejen obyčejní lidé, ale i ti slavní mají v rodinách takové problémy, o kterých se mnohým z nás ani nezdá. Bratr Jiřího Suchého, moderátor, karikaturista a spisovatel Ondřej Suchý je nyní ve válce se svým jediným synem Markem. „Přemlouval mou těhotnou přítelkyni, aby šla k potratu. Nabízel jí za to i peníze,“ zlobí se Marek Suchý (38), který by prý nyní na potkání otci snad dal i přes ciferník.

„Navenek je to milý pán, ale dává přednost cizím lidem před svým vlastním synem. Ještě před tím, než se dozvěděl o tom, že bude dědečkem, komunikovali jsme spolu normálně. Jeho nátlak, aby šla na potrat, z něj ale pro mě udělal nepřítele na život a na smrt,“ tvrdí muž, který má za sebou pestrou kriminální a drogovou minulost. Kvůli fetu ho ostatně vydědila i jeho matka, která se s Ondřejem Suchým rozvedla již před pětatřiceti lety.

„Dva roky jsem čistý, vztahy v rodině byly v pořádku. Ale nedávno mě matka vyhodila z práce a vzala mi i bydlení. Prý že jde do důchodu a chce si k němu přilepšit pronájmem bytu, v kterém jsme žili. Za vším je ale těhotenství mé dívky. Teď jsme u kamaráda v jednom pokoji s deseti kočkami. Jsem zoufalý a nevím, co dělat. Od otce jsem nikdy nežádal ani korunu, přesto před námi začal utíkat, když jsem ho chtěl seznámit se svou přítelkyní. Má prázdný byt v Praze, ale nic od něj nechci. Byl bych však rád, kdyby nám mohl pomoci někdo cizí. Jsem v plném invalidním důchodu a obracím teď každou korunu. Nemůžu si dovolit platit drahý nájem,“ zoufá si Suchý.

„Je to svízelná situace. Marek se v některých situacích chová trochu neadekvátně, což jeho okolí vůči němu dál poštvává. Všichni zúčastnění by mohli projít rodinnou terapií, ale nevím, zda je to vzhledem k jejich věku možné a zda by to bylo účinné,“ krčí rameny ošetřující psychiatr Marka Jan Cimický. „Vím, že rodina se obává, zda partnerka Marka, jež už nějaké dítě má, péči o dalšího potomka zvládne. Mají strach, aby to pak nepadlo na ně,“ myslí si doktor.

„Trápí mě to. Matka s otcem pro mě přestali existovat, mé dítě nebude mít dědu ani babičku. Jsem zahnaný do kouta a vůbec netuším, co bude dál,“ dodal nešťastný Marek Suchý. Vyjádření jeho otce nebylo možné získat, nebere telefon. 

David Zápal , Super.cz