Pohled nejsmutnějšího štěněte dojme i úplné necity

28. prosince 2010 15:54

Zatímco ostatní psi mohou dovádět ve sněhu, šestiměsíční štěně Princess jen smutně kouká z okna. Jeho kůže je tak jemná, že nemůže jít ven, ať je jakékoli počasí. Drobná fenka chrta trpí onemocněním, které způsobilo ztrátu srsti. V zimě jí vadí chlad a bundičku na ohřátí mít také nemůže, podráždila by si kůži. Slunce jí pak nesvědčí v ostatních ročních obdobích. O Princess se kvůli jejímu vzhledu píše jako o nejsmutnějším psovi Velké Británie.

O fenku se nyní starají pečovatelé ze záchranného zvířecího centra Bleakholt Animal Sanctuary a všichni si ji hned oblíbili, zřejmě i kvůli jejímu zkroušenému pohledu. Péče a léčba pejska, který trpí demodikózou neboli červenou prašivinou by mohla přijít až na desítky tisíc korun.

„Je to nejsmutněji vypadající pes, kterého jsme kdy viděli. Všichni naši zaměstnanci ji milují, ale je to teprve nedávno, co se začala učit, jak si takovou pozornost užívat. Ona dokonce ani neví, jak si má hrát. Snažili jsme se ji rozveselit nějakými hračkami, ale byla z nich vyděšená. Zatím jsme ještě daleko od chvíle, kdy bude šťastná a důvěřivě vrtět ocasem,“ řekl manažer záchranného centra Neil Martin.

Půlroční štěně bylo nalezeno ve městě Colne v hrabství Lancashire poté, co jej jeho majitel opustil. Pečovatelé z centra nyní provádějí ošetřování pleti dostupnějšími mastmi a koupelemi, ale je možné, že Princess bude potřebovat léky používané i na atopický ekzém, které jsou velmi nákladné.

„Poslední pes, kterého jsme takto léčili, je nyní zdravý, šťastný a bydlí u milující rodiny. To je také hlavním cílem pro všechna naše zvířata,“ dodal Martin.

Dagmar Plecháčová, Novinky