Karin Dor v jedné ze svých nejznámějších rolí a nyní.

Karin Dor v jedné ze svých nejznámějších rolí a nyní. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Pamatujete na půvabnou Ribannu z Vinnetoua? Takto nyní vypadá její představitelka Karin Dor (74)

20. ledna 2013 5:55

Milovníci zfilmovaných mayovek si jistě pamatují na krásnou indiánskou dívku Ribannu, do které se zamiloval jak Vinnetou, tak jeho přítel Old Firehand. Toho si také vzala za muže a povila mu syna. Nakonec byla zavražděna. Tolik k jedné z nejslavnějších rolí Karin Dor (74).

Dor se narodila 22. února 1938 ve Wiesbadenu. Už jako velmi mladá se rozhodla pro film. V roce 1953 se seznámila s režisérem Haraldem Reinlem, kterého si krátce nato vzala. Právě Reinl seděl na režisérské židli při natáčení snímku Vinnetou – Rudý gentleman, v němž ztvárnila slavnou Ribannu. Objevila se také v Pokladu na Stříbrném jezeře, kde si zahrála slečnu Ellen, a Vinnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti, kde se objevila coby slečna Mabel.

Mezinárodní slávu jí zajistila role v bondovce Žiješ jenom dvakrát, kde se po boku Seana Conneryho objevila v roli zrzavé agentky Helgy Brandtové.

Manželství s Reinlem jí ale nevydrželo, rozvedli se v polovině 60. let. Počátkem 70. let se vdala podruhé, vzala si Günthera Schmuckera. Ani tento svazek nevydržel. Roku 1988 se vdávala potřetí, s filmovým producentem Georgem Robothamem zůstala do jeho smrti v roce 2007. 

Lucie Sieglová , Super.cz