Důchodce bloudil autem po dálnici tři dny, nedokázal trefit domů

28. prosince 2010 10:27

Dvaasedmdesátiletého penzistu Mohammada Bellazraka stál sněžný chaos na britských silnicích málem život. Důchodce se snažil odvézt svou ženu na letiště, aby stihla svůj vánoční let, zpět z letiště domů však už dojet nedokázal. Tři dny jezdil bezcílně sem a tam po dálnici M4, až ho nakonec v jeho Peugeotu 307 zastavila policejní hlídka.

Zcela dezorientovaný Mohammed Bellazrak se tři dny motal na cestě z londýnského letiště Gatwick do svého domova ve Wiltshire. Jeho vystrašená rodina neváhala a během jeho putování nahlásila na policii jeho zmizení. Policisté z Wiltshire tak požádali kolegy z okolí, ať se poohlíží po starém řidiči marockého původu.

Bellazrak se vydal na zpáteční cestu v osm hodin večer ve čtvrtek 23. prosince. Na bezpečnostních kamerách bylo jasně vidět, jak v tu dobu opouští letiště. Tam ovšem stopa vychladla. Policistům však pomohl speciální automatizovaný systém, který na projíždějících autech rozpozná registrační značky. Rázem přišli na to, že řidič projel obrovským množstvím měst v hrabstvích Berkshire, Buckinghamshire a Oxfordshire.