Sluneční brýle nejsou dostatečnou ochranou očí. Pomůžou kontaktní čočky s UV filtrem

14. srpna 2012 9:00 - KOMERČNÍ ČLÁNEK
Myslíte si, že sluneční brýle zakoupené na pláži vám postačí? Omyl! V tom případě jste neslyšeli o nebezpečí periferního UV záření. Víte, že i kontaktní čočky mohou mít UV filtr, který pomáhá chránit vaše oči?
Vliv UV záření na oči

Vliv UV záření na oči

Odborní prokázali, že dlouhodobé působení UV záření může poškodit povrch oka, jeho okolí i vnitřní strukturu (hrozí např. vznik šedého zákalu). Samotné brýle k dokonalé ochraně ale nestačí. Nebezpečné UV záření si najde cestu místy, které obrubami kryté nejsou např. ze stran. Tyto paprsky pak dopadají na oko v koncentrované formě.[1] Ideální je brýle ještě doplnit slaměným kloboukem, koneckonců slamáčky jsou letos v módě, a kontaktními čočkami ACUVUE® s UV filtrem* např. ACUVUE® OASYS®.

Koupit
nyní na Cockyshop.cz za 499 Kč včetně DPH
Kontaktní čočky mohou mít UV filtr!

Kontaktní čočky mohou mít UV filtr!

Kontaktní čočky, které obsahují kvalitní UV filtr, slouží jako dodatečná ochrana proti UV záření a často mohou sloužit také jako jediná možná ochrana v situacích, kdy je nevhodné nosit jakékoliv brýle. Např. řada sportů nebo profesí může být s brýlemi riziková.

Koupit
nyní na Cockyshop.cz za 489 Kč včetně DPH
Není čočka jako čočka

Není čočka jako čočka

Ovšem ne všechny kontaktní čočky mají UV filtr. Pouze značka ACUVUE® jako jediná na světovém trhu nabízí u všech svých produktů vysokou ochranu proti UV záření. Např. jednodenní kontaktní čočky 1•DAY ACUVUE® TruEye® blokují více než 99 % UVB a více než 96 % UVA paprsků.[2] V širokém portfoliu produktů značky ACUVUE® si vybere prakticky každý. Jednodenní i vícedenní čočky ACUVUE® pomáhají při korekci krátkozrakosti a dalekozrakosti, ale také při astigmatismu či kombinaci výše uvedených očních vad.

Koupit
nyní na Cockyshop.cz za 619 Kč včetně DPH
Nejjistější je kombinace ochrany

Nejjistější je kombinace ochrany

Ale pozor – i s kontaktními čočkami není tak zcela vyhráno. Je vhodné prostředky ochrany účinně kombinovat, jen tak získáte jistotu, že své oči chráníte opravdu dostatečně. Vzájemná kombinace klobouku se širokým okrajem, slunečních brýlí a kontaktních čoček s UV filtrem účinně blokuje přímé i periferní UV záření, a poskytuje tak očím vysokou ochranu.

Koupit
nyní na Cockyshop.cz za 499 Kč včetně DPH
Více informací o kontaktních čočkách

Více informací o kontaktních čočkách

Více informací o kontaktních čočkách ACUVUE® najdete na www.acuvue.cz. V článku se odkazuje na tyto zdroje.: 1. Kwok LS, Daszynski DC, Kuznetsov VA, Pham T, Ho A, Coroneo MT. Peripheral light focusing as a potential mechanism for phakic dysphotopsia and lens phototoxicity. Opthalmic Physiol Opt 2004;24(2):119-29. 2. JJVC, data on file 2011; * Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují sluneční brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí.

Více informací
nyní na acuvue.cz