Světový topmodel zahynul po nešťastné nehodě na surfu

22. prosince 2010 9:08

Osmadvacetiletý americký model Charles DeVoe byl v pondělí oficiálně prohlášen za mrtvého. Model, který dělal přehlídky pro takové značky, jako jsou Dolce & Gabbana či Abercrombie & Fitch, byl čtyři týdny v kómatu a v pátek zemřel. Za mrtvého byl prohlášen v pondělí. DeVoe se objevoval v mnoha prestižních magazínech, nechyběl mimo jiné ani na stránkách časopisu Vogue.

Charles DeVoe musel být z vod oceánu v newyorském Rockaway vytažen poté, co při listopadové nešťastné nehodě na surfu zůstal několik minut uvězněn pod hladinou. Kotníkový řemen se mu nešťastně zahákl o dřevěnou tyč a on se nedokázal dostat zpět na hladinu. Na tu ho vytáhli až po několika minutách záchranáři, to už byl ale DeVoe v bezvědomí.

DeVoe byl původem z Filadelfie, ale v roce 2004 se přestěhoval do New Yorku a po úspěšném absolvování Coloradské univerzity v Boulderu vydal za svým cílem prorazit v modelingu. Zanedlouho opravdu podepsal smlouvu u prestižní agentury Major Model Management a rychle se dostal na stránky prestižních časopisů.

Rodina o Charlesovi uvedla, že to byl velmi atletický typ a byl velmi zapálený do adrenalinových sportů jako je snowboarding, extrémní jízda na kolech BMX a v poslední době také do surfování.

Ačkoli se nejprve zdálo, že se jeho zdravotní stav zlepšuje, DeVoe se z kómatu neprobral. "Znamení byla dobrá. Otok mozku zcela zmizel, jeho plíce, játra a ledviny reagovaly dobře a zdálo se, že léčba funguje. Je to opravdu obrovské neštěstí. Okolí ho úplně zbožňovalo," uvedla mluvčí policie Eddie Rothová.

Rodiče modela David a Laura DeVoe byli po celou dobu kómatu po synově boku. Truchlí i celá agentura, pro kterou Charles pracoval. "Je to tragická a nesmyslná ztráta, hrůzná nehoda těžce zasáhla všechny, kteří ho znali a milovali. Byl to úžasný mládenec, kterého mnoho lidí respektovalo a mělo rádo," uvedl mluvčí agentury Jason Kanner.

 Jakub Kynčl