Mirjam a Daniel Landovi.

Mirjam a Daniel Landovi. Michaela Feuereislová

Nemoc Daniela Landy vyšla najevo: Obrna mu znetvořila obličej

29. května 2012 15:13

Z tajemné nemoci zpěváka Daniela Landy (49), o níž jsme jako první informovali včera, se vyklubala obrna lícního nervu. Super.cz to na tiskovce k muzikálu Klíč Králů řekla jeho manželka Mirjam. „Když se usměje, vypadá jako mafián,“ tvrdí Landa.

Sám zpěvák se úterní akce k muzikálu, který Landovi tvoří společně a jenž má premiéru desátého října v divadle Broadway, nezúčastnil. „Část jeho tváře je nehybná. Trpí tím už dva měsíce. Ale to, že jde o obrnu, jsme se dozvěděli až nedávno. Dlouho nás lékaři strašili různými nádorovými onemocněními. Takže nakonec je dobrá zpráva, že jde v uvozovkách jen o tohle,“ uvádí Mirjam, která věří, že její muž bude v červenci, kdy vystupuje na jednom z největších tuzemských festivalů Benátská noc, již zcela v pořádku.

Z těchto potíží se jeden z nejúspěšnějších českých umělců dříve nebo později vyléčí. „Kdy, to nám doktoři nedokázali říci. U každého to probíhá jinak. Žádné injekce nebo něco takového tomu nepomůže. Daniel dostal nějaké podpůrné prášky, a teď už jen čekáme, kdy to zmizí. Už se to ale mírně lepší,“ tvrdí žena zpěváka. Podle ní nejspíš manžel k obrně přišel v letadle kvůli tamní klimatizaci. „Hlavní je, že mu funguje mozek. Nijak ho to v práci neomezuje, jde jen o vizuální problém. O to víc je teď zavřený ve studiu a dělá na hudbě ke Klíči králů,“ dodala Mirjam Landa. 

David Zápal , Super.cz