Legendární zpěvačka Donna Summer podlehla rakovině.

Legendární zpěvačka Donna Summer podlehla rakovině. Profimedia.cz

Šokující zjištění: Nedávno zesnulou Donnu Summer možná zabily útoky z 11. září

18. května 2012 13:35

Americká legenda diskotékové hudby Donna Summer ve čtvrtek ráno podlehla rakovině plic ve věku pouhých 63 let. Deník The Sun napsal, že za zhoubnou nemocí popové divy mohou být smrtící útoky na Světové obchodní centrum z 11. září 2001.

Proč? Donna totiž právě byla ve svém newyorském bytě nedaleko místa, kde se dvojčata zhroutila. Nebe tehdy zahalil jedovatý mrak obsahující azbest, olovo či rtuť.

Sama zpěvačka si podle listu myslela, že právě vdechování toxických látek po útoku zhoubnou nemoc vyvolalo. Nebyla by jedinou nepřímou obětí.

Na místě tehdy zahynulo asi 3000 lidí, další tisícovka lidí pak podle odhadů zemřela na následky vdechování toxického prachu. Na 350 z nich podlehlo rakovině, dodává The Sun.

„Byla jsem skutečně zděšená ze strašných zážitků toho dne,“ svěřila se hvězda později. „Nemohla jsem vycházet ven, nechtěla jsem s nikým mluvit. Musela jsem nechat zatažené žaluzie a zůstávala jsem ve své ložnici. Pak jsem šla do kostela a do mé duše se vrátilo světlo. Všechna ta tíha ze mě spadla,“ doplnila. 

Michael Švec , Super.cz