Petr Pavel a princ Edward na pivu

Petr Pavel a princ Edward na pivu Foto: @prezident_pavel

Prezident Pavel na pivu s princem Edwardem: Jako šálek s čajem o páté se půllitr nedrží, smějí se fanoušci

Do Česka zavítal britský princ Edward, bratr krále Karla III. Dorazil v úterý, zdržet se má do čtvrtka. V Praze ho přivítal prezident Petr Pavel, který ho vzal na pivo.

Snímek z hospody pak sdílel na prezidentském profilu, pánové jsou zachycení, jak si ťukají, a fanoušci si dělali legraci, že by měl prezident princi vysvětlit, že půllitr se nedrží jako šálek s čajem o páté. Další se podivoval, že vévoda z Edinburghu pije jen malé pivo. „Došla mi slova, tohle je skvělý! A až se s Vámi sejdou Kate s Williamem, bude to úplně nejvíc!“ vzkázala další fanynka Pavlovi.

Krása střídá nádheru: Královny, princezny a první dámy v Buckinghamu. Nechybí ani Eva Pavlová

Princ dorazil na Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu (DofE), kterou založil jeho otec a předchozí držitel titulu vévoda z Edinburghu. Program DofE v Česku funguje od roku 1995, jeho účastníci si stanoví cíle z oblasti dobrovolnictví nebo pohybových aktivit, které následně plní. Plnit je mohou v rozmezí šesti až osmnácti měsíců, přičemž platí, že čím déle program studenti plní, tím vyšší ocenění dostanou. Zlatou medaili princ předá dvaačtyřiceti studentům, kteří úspěšně dokončili zlatý program. 

Jana Hofmanová , Super.cz


Časová osa článků