Kalhotky, které údajně nosila královna Alžběta II.

Kalhotky, které údajně nosila královna Alžběta II. Foto: eBay

Víme, kolik stojí použité královniny kalhotky

14. května 2012 22:16

Skoro 45 let staré použité kalhotky vyvolaly šílenství na internetové aukční síni eBay. Cena zachovalého kusu hedvábného spodního prádla se zatím vyšplhala na 5200 dolarů (přes sto tisíc korun) a zřejmě ještě pořádně poroste. Proč? Kalhotky totiž údajně kdysi nosila sama královna Alžběta II. (92)

Jak se uvádí v popisu aukce, předmět pochází ze soukromé sbírky maďarského šlechtice a bonvivána Josepha De Bicske Dobronyie, který před dvěma lety zemřel. Ke spodkám se neváže žádná romantická historie - panovnice je prý zapomněla v soukromém letadle, když byla v roce 1968 na návštěvě Chile.

Krajkové kalhotky, které prý byly „v minulosti používány“, jsou v dobrém stavu, zub času je poznamenal jen mírným zažloutnutím.

Dokázat, že tento kus oděvu skutečně patřil Alžbětě II., asi nebude možné. Buckinghamský palác se k takovým věcem samozřejmě nevyjadřuje, a tak je jediným důkazem vyšitý monogram E (jako Elizabeth) s korunkou.

Tato kuriózní aukce není první svého druhu. Loni se vydražily spodní kalhotky královny Viktorie (1819-1901). Vítěz za ně tehdy zaplatil 9375 liber (300 tisíc korun). 

Michael Švec , Super.cz